“Śmieciogród” Ola Woldańska-Płocińska

Posłuchaj treści w wersji czytanej

Bycie eko to nie tylko modny trend – to zdrowy styl życia, dbanie o przyrodę i naszą planetę, już od najmłodszych lat. Nie wiesz jak zacząć? Jak zachęcić do tego dzieci? Pomogą Ci w tym książki 🙂

Na naszych półkach czeka mnóstwo pozycji z ekologii.

“Śmieciogród” Ola Woldańska-Płocińska

“Śmieciogród” Ola Woldańska-Płocińska, wyd. Papilon

Ludzie produkują coraz więcej śmieci, codziennie do kosza trafiają tony plastiku, papieru i innych odpadków. Nasza Ziemia długo tego nie wytrzyma. Możemy pomóc na różne sposoby, także poprzez… czytanie z dziećmi odpowiednich książek.

Jedną z takich pozycji jest „Śmieciogród” napisany i zilustrowany przez Olę Woldańską-Płocińską. Książka składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi i zabawnymi ilustracjami w dużym formacie. Krótkie teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek o historii opakowań (od tych naturalnych po syntetyczne) oraz o tym, co możemy zrobić teraz, metodą małych kroków, by uchronić Ziemię przed zalaniem plastikiem i staniem się wielkim Śmieciogrodem. Pozycja jest skierowana do dzieci, ale również dorośli mogą się z niej wiele nauczyć – jak być odpowiedzialnym, świadomym i żyć ekologicznie (bez popadania w przesadę i skrajność).

Świetne ilustracje, ciekawe teksty i ważny temat podany prosto i z humorem- wspaniała książka dla całej rodziny.

Gorąco polecam!

Adrianna Zakrzewska

O projekcie:

„Ekspedycja książka” to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Głównym celem jest zaproszenie uczestników do udziału w pasjonującej podróży literackiej, ugruntowanie nawyku czytania wśród osób odwiedzających tczewską bibliotekę, ukazanie ponadczasowej wartości książek, a także pozyskanie, dzięki interesującej formule akcji, nowych miłośników literatury. Za sprawą serii spotkań autorskich oraz lekcji bibliotecznych, podczas których to właśnie książka odgrywać będzie istotną rolę, udowodnimy jak ogromną wartość posiada czytanie, zarówno w kwestii rozwoju wrażliwości emocjonalnej czytelnika, jak i w sferze wzbogacania jego osobowości oraz wiedzy o otaczającym świecie.