Ekspedycja Książka

„Samson” Piotr Bolc – kryminał tczewski

Posłuchaj treści w wersji czytanej
Samson - Piotr Bolc

Powieść  kryminalna doczekała się wielu podgatunków. Jednym z nich jest kryminał miejski, gdzie oprócz makabrycznych morderstw i przebiegłych przestępców, bohaterem staje się miasto. Czytelnik śledząc akcję ma możliwość poznania topografii między innymi Wrocławia, Gdańska, Krakowa  czy Londynu. A czy wiecie, że także Tczew doczekał się swojego kryminału miejskiego?  To powieść „Samson”,  której autorem jest Piotr Bolc, mieszkaniec naszego miasta. Jej bohater, Alek Jakusz jest gdańskim detektywem. Informacje, dotyczące sprawy porwania córki pewnego biznesmena, sprawiają że przyjeżdża do Tczewa. Czy układ miasta, jego ulice i budynki zostały w powieści wiernie odwzorowane? Przeczytajcie ”Samsona” i przekonajcie się sami. Książka dostępna w filiach naszej biblioteki.

Dajcie znać w komentarzu, czy macie jakiś ulubiony cykl kryminałów poświęconych konkretnemu miastu.

O projekcie:

„Ekspedycja książka” to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Głównym celem jest zaproszenie uczestników do udziału w pasjonującej podróży literackiej, ugruntowanie nawyku czytania wśród osób odwiedzających tczewską bibliotekę, ukazanie ponadczasowej wartości książek, a także pozyskanie, dzięki interesującej formule akcji, nowych miłośników literatury. Za sprawą serii spotkań autorskich oraz lekcji bibliotecznych, podczas których to właśnie książka odgrywać będzie istotną rolę, udowodnimy jak ogromną wartość posiada czytanie, zarówno w kwestii rozwoju wrażliwości emocjonalnej czytelnika, jak i w sferze wzbogacania jego osobowości oraz wiedzy o otaczającym świecie.