Wyprawka tczewska

Posłuchaj treści w wersji czytanej

Z radością ogłaszamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie bierze udział w projekcie Wyprawki tczewskiej, czyli pakietu otrzymywanego przez rodziców nowonarodzonych tczewian.

Dlaczego właśnie biblioteka?

Już od pierwszych dni życia dziecko reaguje na bodźce zewnętrzne – dotyk, dźwięk, kolory – i tu właśnie możemy pomóc. W pakiecie znajdzie się książeczka napisana z myślą o tych najmłodszych, a dla rodziców – biblioteczna karta maluszka oraz zakładka, która objaśnia jak czytanie już od pierwszych chwil pomaga nie tylko w rozwoju zmysłów dziecka, ale i wzmacnia więź pomiędzy rodzicami a niemowlęciem.

Biblioteczna karta maluszka

Karta otrzymana w pakiecie służy do zbierania naklejek za każdą wizytę w bibliotece, a po zebraniu odpowiedniej ilości – wręczymy dyplom oraz upominek. Biblioteka oferuje bardzo duży wybór książek nie tylko dla maluszków już od pierwszych miesięcy życia, ale także lekturę dla rodziców – o opiece nad dzieckiem, o jego rozwoju oraz o wszystkim, o czym rodzic wiedzieć powinien.

Więcej o projekcie Wyprawki tczewskiej dowiedzieć się można ze strony wrotatczewa.pl