Lutowy Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci

Tradycyjnie raz w miesiącu w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie zbiera się Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci, by wspólnie czytać książki, rozmawiać o nich, a dodatkowo wykonywać także różne prace plastyczne.

W lutym, za sprawą opowiadania „Tomek w krainie piramid” Wojciecha Ferdka Klubowicze przenieśli się do… gorącego Egiptu. Wspólnie przeczytaliśmy książkę, której główny bohater, Tomek, dzięki swojemu dziadkowi i jego niesamowitemu pojazdowi – samochodowo napędzanemu olejem ze stokrotek, podróżuje do odległego kraju. Razem z chłopcem dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o Egipcie. Wspólnie oglądaliśmy też książki o tym kraju, które są dostępne w bibliotece. Dużo rozmawialiśmy – głównie o tym, co nam się kojarzy z Egiptem. Okazała się, że dzieci bardzo chętnie oglądnęłyby cuda starożytności „na żywo”.

Następnie Klubowicze wykonali mumie – za pomocą rolek po papierze toaletowym i białej krepy. Jak zawsze – każda była inna i wyjątkowa 🙂

Na kolejne ,wiosenno-świąteczne spotkanie zapraszamy tym razem w czwartek, 21.03.2024 r. o godz. 14.30 do biblioteki na Czyżykowie. Wstęp, jak zawsze, bezpłatny.