Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Rozmawialiśmy o książce „Niesforne ziarenko” Johna Jory.

25 października 2023 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Rozmawialiśmy o książce „Niesforne ziarenko” Johna Jory.

Jest to historia pewnego ziarenka słonecznika, które było bardzo niemiłe. Dlaczego tak się zachowywało? I co się z nim stało – tego dowiecie się z książki, którą można wypożyczyć z biblioteki. Klubowiczów lektura skłoniła do rozmowy o tym, by nie oceniać po pozorach i że warto poznać historię drugiej osoby.

W drugiej części spotkania na dzieci czekało zadanie praktyczne – musiały rozpoznać ziarenka na talerzykach i dopasować je do odpowiednich rysunków. A potem te rysunki wykleić i pokolorować.

To było bardzo udane spotkanie 🙂

Książka „Niesforne ziarenko” Johna Jory

A na kolejne zapraszamy w listopadzie do biblioteki przy ul. Konarskiego 15.

Wstęp bezpłatny 🙂