Ekspedycja Książka

Archiwum: 9 czerwca 2021

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza najmłodszych do lekcji bibliotecznej online w ramach projektu „Ekspedycja Książka”.

Zuzia i Julek – biblioteczne pacynki zapraszają najmłodszych do podróży w kosmos. Dzisiaj wylądowaliśmy na Uranie!

Tym razem zaprosimy dzieci do obejrzenia teatrzyku kukiełkowego na podstawie książki autorstwa Paulette Boutgeois i Brendy Clark pt.: „Franklin i statek kosmiczny„. W domku na drzewie żółwik i jego koledzy urządzili statek kosmiczny. Zebrali załogęi zaplanowali lot na odległa planetę Mirra. Wszyscy chcieli polecieć w kosmos, ale ślimak miał też ochotę grać na organkach. Czy na pokładzie statku znajdzie się czas na koncertowanie? Młodzi kosmonauci będą mieli okazję, żeby potrenować trudną sztukę kompromisu i wzajemnej akceptacji.

Pacynki zapoznają dzieci z zasadami gry w „Memo”. Film skierowany do przedszkolaków i  dzieci z klas I-III.

Życzymy przyjemnego odbioru!