Ekspedycja Książka

Komedie kryminalne

Posłuchaj treści w wersji czytanej
Komedie kryminalne

Czytacie komedie kryminalne? A może uważacie, że to ani kryminał, ani komedia i omijacie półki z nimi szerokim łukiem? Jedno jest pewne,  pojawiło się ich na rynku wydawniczym całkiem sporo. Już nie tylko książki Joanny Chmielewskiej wywołują salwy śmiechu podczas czytania. Alek Rogoziński, Olga Rudnicka, Marta Matyszczak czy Małgorzata J. Kursa to tylko kilka nazwisk autorów, które wymienia każdy wielbiciel „ kryminałów ironicznych”. W 2019 roku dołączył do tego grona Jacek Galiński, który napisał cykl powieści o szalonej emerytce Zofii Wilkońskiej. Starsza pani tropiąca bandziorów na warszawskich ulicach potrafi być niezwykle irytująca, a swoimi działaniami wyprowadza z równowagi nie tylko przestępców, ale również stróżów prawa.

Napiszcie jakie są wasze ulubione komedie kryminalne.

O projekcie:

„Ekspedycja książka” to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Głównym celem jest zaproszenie uczestników do udziału w pasjonującej podróży literackiej, ugruntowanie nawyku czytania wśród osób odwiedzających tczewską bibliotekę, ukazanie ponadczasowej wartości książek, a także pozyskanie, dzięki interesującej formule akcji, nowych miłośników literatury. Za sprawą serii spotkań autorskich oraz lekcji bibliotecznych, podczas których to właśnie książka odgrywać będzie istotną rolę, udowodnimy jak ogromną wartość posiada czytanie, zarówno w kwestii rozwoju wrażliwości emocjonalnej czytelnika, jak i w sferze wzbogacania jego osobowości oraz wiedzy o otaczającym świecie.