Wystawa Tczew 1920 – Droga do Niepodległej już otwarta

W czwartek, 14 listopada 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy Tczew 1920 – Droga do Niepodległej, która przybliża bardzo ważne wydarzenie w historii naszego miasta – powrót do Polski po 148 latach zaboru pruskiego. Na otwarciu gościł Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, mieszkańcy oraz wyjątkowy gość – pan Szczepan Samp z rodziną, którego ojciec Franciszek jako kilkunastoletni chłopiec, ministrant witał wraz z wieloma innymi mieszkańcami polskie wojsko w styczniu 1920 roku w Tczewie i został uwieczniony na fotografii, eksponowanej w bibliotece.

Wystawę zwiedzili również uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 4 i 12 oraz z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Łącznie ekspozycję obejrzało już ponad 700 osób. Wszystkich chętnych biblioteka zaprasza do obejrzenia.

Wystawę można oglądać w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przy ul. Władysława Jagiełły 8 w godzinach pracy biblioteki od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00, w soboty od 8.00 do 15.00. Wstęp bezpłatny.

Wystawę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Tczewie oraz Tczewski Klub Morsów „Przerębel”. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Przygotowano również katalog, który można pobrać w pliku pdf z naszej strony internetowej.