Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 2

Człowiek nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do książek należy w nim rozbudzić. Dobrym na to sposobem jest głośne czytanie dzieciom. Zalet głośnego czytania nie sposób przecenić ponieważ rozwija język i wyobraźnię, uczy myślenia, umacnia więzi, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Po raz pierwszy w 2001 roku Polska Izba Książki dzień 29 września ogłosiła ?Dniem Głośnego Czytania?. Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie (Czyżykowo) przygotowała zajęcia, na których czytano dzieciom z przedszkola ?Chatka Puchatka? opowieści z książeczki ?Martynka opowiada historyjki o zwierzętach?. Przedszkolakom bardzo spodobała się historyjka o ?Niesfornych króliczkach? Puszku i Florku, które chciały zobaczyć daleki świat, gdzie rośnie kapusta polana białą śmietaną i posypana cukrem. ?Gdzieś na świecie, za siedmioma górami i siedmioma lasami, są pola tak szerokie, że z jednego końca nie można dostrzec drugiego. A na nich mnóstwo marchewek i koniczyny.? – tak Florek zachęcał brata do podróży w dal.

Zajęcia w bibliotece wzbogacono w zabawy: głuchy telefon, ?zgaduj-zgadula?, czy naśladowanie zwierząt i osób, które na swej drodze spotkały króliki. Przez chwilę w bibliotece było mnóstwo królików, owieczek i Krzysiów na hulajnodze. Przedszkolakom bardzo spodobał się Quiz przyrodniczy z wesołymi zagadkami. Co to za zwierze: ?Drzewo wysokie? To nic nie szkodzi! Ta pani na nie nie musi wchodzić. Dzięki swej szyi, wręcz niebotycznej, zje z niego każdy, najmniejszy listek.? Dzieci wiedziały, że jest to żyrafa. Wesoło spędzono również czas przy zabawie w ?memo?, która wykazała wspaniałą pamięć milusińskich. Na koniec zajęć pobawiono się w pajęczynę i wesołego krokodylka. Zabawy przy pomocy chusty terapeutycznej zawsze sprawiają dzieciom mnóstwo radości. Wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach serdecznie zapraszamy do Filii nr 2 ? biblioteki na Czyżykowie.

{phocagallery view=category|categoryid=52|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}