Potrafimy utrzymać porzadek – zajęcia dla dzieci w Filii nr 2

W Filii nr 2 odbywają się zajęcia dla dzieci ?Potrafimy utrzymać porządek?. Ostatnio bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola ?Chatka Puchatka? z grup Kubusie i Sowy. Na zajęciach zapoznały się z książeczką ?Franklin bałaganiarz?. i dowiedziały się, w jaki sposób sprzątać, by w każdym momencie móc znaleźć klocki do układania najwyższej wieży, czy odnaleźć kolorowe kredki, by w dowolnej chwili narysować wszystko, co się zechce. Dzieci z uwagą słuchały opowiadania ? znały bowiem odpowiedź na każde pytanie zadawane przez prowadzącą. Wiedza ta była dzieciom potrzebna do rozwiązania kolejnego zadania. Na buziach milusińskich pojawiły się ogromne uśmiechy, gdy pomiędzy nie wrzucone zostały kolorowe klocki, zwierzęta, samochody, warzywa i piłeczki. Dzieci wiedziały co należy zrobić, by biblioteka zaczęła lśnić czystością ? poukładać zabawki w oznaczone kolorowe pudełka. Gdy zostały poproszone o przyniesienie kolorowych piłeczek nie miały żadnego problemu, gdzie należy ich szukać. Dzieci zasłużyły na ogromne brawa.

Kolejnymi zabawami, które na na nie czekały było układanie trzyelementowych historyjek obrazkowych i gra w lotto polegająca na wyszukiwaniu szczegółów na swoich kolorowych planszach. Zabawy te kształcą logiczne myślenie, twórczą aktywność, zdolności poznawcze oraz wytrwałość w wykonywaniu zadań od początku do końca.

Ostatnim punktem spotkania było wręczenie dzieciom dyplomu za wzorowe uczestnictwo w zajęciach ?Potrafimy utrzymać porządek? oraz pamiątkowege zdjęcie, które wraz z innymi oglądać można w naszej galerii

Wszystkich chętnych do uczestnictwa w tego typu zajęciach serdecznie zapraszamy.

{phocagallery view=category|categoryid=6|limitstart=0|limitcount=0|detail=8|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|displayimgrating=0}