Spotkanie z Giliwerem w Filii nr 2

Na ferie zimowe 2008 roku Filia nr 2 przy ul. Konarskiego 15 zorganizowała cykl spotkań dla dzieci pod ogólnym tytułem „POGODNE I KOLOROWE FERIE ZIMOWE 2008 W FILII NR 2”.

„Spotkanie z Guliwerem” to zajęcia, z których jako pierwsze skorzystały dzieci z I grupy integracyjnej z zimowiska ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Zajęcia rozpoczęły się przywitaniem dzieci – uczestnicy spotkania przedstawili się i przekazali nam parę słów o sobie. Dzieci zapoznały się z postacią Jonathana Swift’a i były bardzo zainteresowane poszukiwaniem… na mapie Irlandii – kraju autora „Podróży Gulliwera”.

Następnie milusińscy wsłuchali się w treść książeczki „Guliwer w krainie Liliputów” na motywach „Podróży Gulliwera” Jonathana Swift’a. Czytaniu towarzyszyło niezwykłe skupienie. Zadaniem, jakie czekało na dzieci po zapoznaniu się z treścią książeczki, były odpowiedzi na pytania. Nie trzeba dodawać, że biorąc pod uwagę skupienie dzieci, wszystkie odpowiedzi były celujące.

Dzieci niezmiernie się ucieszyły, gdy usłyszały, jakie zadanie zostało dla nich przygotowane w następnej kolejności. A zadaniem tym było stworzenie „Krainy Liliputów” wykorzystując do pracy kredki, kartki, wycinanki, pisaki, kleje, farby, plastelinę.

Nie trzeba dodawać, że biorąc pod uwagę bogatą wyobraźnię dzieci, prace były bardzo piękne.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomu za wzorowe uczestnictwo w zajęciach oraz zrobieniem pamiątkowego zdjęcia.

Prace plastyczne zostały zamieszczone na wystawie w bibliotece. Zapraszamy do jej oglądania.

Zdjęcia zabaw dzieci można obejrzeć w naszej galerii, a uczestnicy zabaw z Grupy IGrupy II podzielili się z nami swoimi wrażeniami.