Ekspedycja Książka

Mała biblioteka z wielką literaturą

Filia nr 4, ul. Pionierów 7

Lubicie czytać książki? A każdą wolną chwilę poświęcacie ulubionym lekturom? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to warto skorzystać z usług filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Ta mała, osiedlowa biblioteka licząca prawie 9 tys. woluminów ( książek) znajduje się na Osiedlu Staszica, a istnieje tam już od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Mijają lata, czytelnicy którzy sami niegdyś byli dziećmi i wypożyczali książki, obecnie zaglądają do biblioteki ze swoimi pociechami, szukając dla nich ciekawą lekturę. A jest w czym wybierać. Na topie dla małych czytelników jest Psi patrol, Kicia Kocia, Świnka Peppe i wiele innych pozycji z serii Minecraft czy Koszmarnego Karolka.

Oczywiście i dla dorosłych czytelników Filia nr 4 ma do zaoferowania bogaty wybór literatury kobiecej, kryminałów, a także poradników. Niesłabnącą popularnością cieszą się książki znanych polskich pisarzy takich jak Krystyny Mirek, Gabrieli Gargaś, Remigiusza Mroza czy Wojciecha Chmielarza.

Zbiory biblioteczne są systematycznie uzupełniane nowościami książkowymi. Biblioteka na potrzeby czytelników zakupuje książki, które zasugerują sami czytelnicy. Miło jest widzieć entuzjazm czytelnika kiedy do ręki bierze „upolowaną” lekturę i jest w pełni usatysfakcjonowany z usług biblioteki.

Czytelnicy mogą korzystać z księgozbioru Filii nr 4, odwiedzając bibliotekę od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 18.00. W środę od godz.11.00 – 14.00. W związku z pandemią można także książki zamówić telefonicznie 572 779 194 lub mailem filia4@biblioteka.tczew.pl

Kto czyta książki, żyje podwójnie

Umberto Eco