Za nami Wymienialnia Książek

Już po raz czwarty, w sobotę 13 maja, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zorganizowała Wymienialnię Książek. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa, ocalenie od zapomnienia ulubionych i znanych tytułów, jak również podzielenie się nimi z innymi. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 200 osób.

Na czym polegała wymienialnia?

Na uczestników czekało ponad 1500 publikacji, specjalnie wyselekcjonowanych na tę okazję. Jedynym warunkiem uczestnictwa było przyniesienie swoich książek i zabranie w zamian poszukiwanych tytułów.

Akcja cieszy coraz większym zainteresowaniem. W pierwszej edycji Wymienialni, w grudniu 2015 r., wzięło udział ponad 50 osób, w drugiej – w maju 2016 r. – 120, natomiast w trzeciej, zorganizowanej w grudniu 2016 r., 180 osób.

Część z książek pozostawionych do dyspozycji biblioteki zostanie włączona do zbiorów książnicy.
Wszystkich uczestników akcji, jak również tych, którzy tym razem nie zdołali wziąć w niej udziału, już teraz zapraszamy na kolejną jej edycję, która odbędzie w sobotę 18 listopada w godzinach od 11 do 14. Wstęp bezpłatny.

A jak wyglądała poprzednia edycja wymienialni? Możesz zobaczyć tutaj.