Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci już za nami

29.09.2015 r. rozpoczął swą działalność Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci przy Filii nr 9 MBP w Tczewie. Moderatorem DKK została bibliotekarka Adrianna Zakrzewska.

Na początku dzieciom przedstawiono zadania i zasady działania Klubu, oraz zasady dyskusji. Ustalono z uczestnikami, że książki będziemy czytać podczas spotkań.

Następnie przeszliśmy do części właściwej – czyli czytania i rozmawiania o książkach. Klubowicze wysłuchali opowiadania Janoscha Ach, jak cudowna jest Panama, które przeczytała bibliotekarka Magdalena Rajewska.

Dzieciom bardzo spodobała się historia Misia i Tygryska, którzy pewnego dnia opuścili swój przytulny domek i wyruszyli na poszukiwanie Panamy. Początkowo nieśmiało, ale później z wielką ochotą dzieci dyskutowały o treści książki. Rozmawialiśmy o przyjaźni, podróżowaniu, a także o marzeniach. Aby uczestnicy spotkania poczuli się jak bohaterowie książki, poczęstowano Klubowiczów bananami, wszak Panama pachnie bananami!

Na zakończenie porozmawialiśmy o planach na przyszłość naszego Klubu. Dzieci miały dużo pomysłów i propozycji, które postaramy się wykorzystać podczas kolejnych wspólnych spotkań.

Następne zaplanowano 27.10.2015 r., o godz. 15:, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Będziemy omawiać książkę Barbary Gawryluk – Baltic: pies, który płynął na krze.