Z ekologią na TY

W dniach 10-14.04.2014 r. Filia Nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie zorganizowała dla dzieci cykl lekcji bibliotecznych pt. „Z ekologią na Ty”, w których udział wzięli uczniowie z klas 0-III.
Zajęcia zorganizowano w związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi, który obchodzony jest na całym świecie 20 kwietnia. Była to okazja do przekazania dzieciom wiedzy jak dbać o otaczającą nas przyrodę i jak można zostać małym ekologiem.

W programie znalazły się:

• informacje o tym czym zajmuje się ekologia, co znaczą słowa: recykling i segregacja, jak można oszczędzać wodę i energię elektryczną,
  • sposoby segregacji odpadów do odpowiednich pojemników: ZJADEK ZŁOMU, PLASTIKOWY ŁASUCH, KUFEREK PAPIEREK i SZKLANY ŁAKOMCZUCH,
  • zagadki i rebusy i quiz o tematyce ekologicznej
  • gry i zabawy ruchowe,
  • „coś z niczego” czyli co można zrobić z nakrętek od butelek, z małych słoiczków, patyków od lodów, kapsli czy niepotrzebnych już płyt CD.

{phocagallery view=category|categoryid=311|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}