Dwudziestu ośmiu rodzimych twórców zaprezentowało swe prace plastyczne na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie, której wernisaż odbył się 4 marca 2014 roku. Tematem przewodnim ekspozycji jest Tczew – jego panorama, urokliwe zakątki, pomniki i miejsca pamięci narodowej oraz zabytki z mostem tczewskim i Farą św. Krzyża jako tymi najbardziej charakterystycznymi dla naszego miasta. Artyści wystawiający swe obrazy skupieni są w Gremium Malarskim im. Janusza Mokwy w Tczewie oraz Sekcji Plastycznej funkcjonującej przy Fundacji dla Tczewa.
Podczas wernisażu głos zabrały m.in. Anna Rogowska i Magdalena Tomaszewska, które przybliżyły historię i obecną działalność Gremium, zachęcając jednocześnie do zasilenia jego szeregów. Z kolei Zofia Gąsiorowska opowiedziała o rozwijaniu pasji i umiejętności plastycznych przez panie skupione wokół Fundacji dla Tczewa. Dyrektor Biblioteki Urszula Wierycho wprowadziła gości w klimat wystawy, dziękując równocześnie za tak liczną obecność na wernisażu. Na zakończenie uroczystości artyści ustawili się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
Wystawa Tczew w malarstwie jest czynna do końca marca w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00, a w środy od 10.00 do 15.00.