Lepimy bajkowy świat

6 listopada 2012 r. filia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie po raz kolejny otworzyła swe progi dla małych artystów, proponując zajęcia plastyczne „Lepimy bajkowy świat”. Wzięło w nich udział 19 osób.

Tym razem do tworzenia bajkowych (i nie tylko) postaci dzieci używały różnych mas plastycznych, takich jak: plastelina, modelina, ciastolina i masa solna. Mali artyści (a także ich mamy i babcie) z zapałem lepili figurki. Wśród gotowych dzieł znalazły się zwierzęta (były żółwie, koty, myszy, a nawet koniki morskie), bajkowe królewny, rycerze, syrenki i aniołki, a także bałwanki. Oprócz nich dzieci stworzyły także całą masę tortów i lodów, a nawet hot-dogi ? szkoda, że nie nadawały się do jedzenia, ponieważ wyglądały przepysznie. Sposobów na wykonanie figurek uczestnicy zajęć szukali w książkach: „Jak modelować z masy solne, „Masa solna dla dzieci”, „Ciastolina. Domowa plastelina”, „Modelina”, „Cuda z modeliny”„Zwierzaki z plasteliny” (wszystkie pozycje dostępne w naszej bibliotece), a także we własnej fantazji.

Zadowoleni ze swoich dzieł młodzi artyści wychodzili z zajęć dopytując się o następne.
{phocagallery view=category|categoryid=156|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}