Baktusi i Dr Ząbka przewodnik po ząbkach

Na przełomie kwietnia i maja Filia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie zorganizowała cykl zajęć pt. „Baktusi i doktora Ząbka przewodnik po ząbkach”. Celem spotkań było przypomnienie dzieciom o tym, jak ważne są zdrowe zęby i zachęcenie do właściwego dbania o nie. Na zajęcia zgłosiło się 26 grup (598 osób) z przedszkoli i szkół z Tczewa i Lisewa.

Na powitanie każdy z uczestników otrzymał wizytówkę z wizerunkiem uśmiechniętego ząbka. Potem nastąpiło wspólne rozwiązywanie krzyżówki, w której hasłem była „SZCZOTECZKA”. Posłużyła ona jako pretekst do rozmowy o zębach, czy są potrzebne, co im pomaga, a co szkodzi. Dzieci dyskutowały także, czy warto myć zęby i co się dzieje, kiedy tego nie robią.Wszyscy doszli do wspólnego wniosku, że w brudnych zębach zamieszkują bakterie, a ponieważ milusińscy byli bardzo ciekawi, co one tam właściwie robią, w bibliotece pojawiła się Baktusia ? bakteria nazębna. Dzieci, po wysłuchaniu historii Baktusi, doszły do wniosku, że nie chcą takiego lokatora w swoich zębach i wezwały na pomoc dentystę ? dr Ząbka , z którym wspólnie wygoniły bakterię. Po tym wysiłku nadszedł czas na zasłużony odpoczynek podczas kolorowania. Następnie na dzieci czekała kolejna zabawa ? „spacerek po ząbkach” ? podczas której trzeba było bardzo uważać, żeby nie trafić na próchnicę. Na zakończenie dr Ząbek przypomniał, jak należy dbać o zęby i jak je prawidłowo myć. Dzieci otrzymały „Tabele mycia zębów”.

Bibliotekarki bardzo serdecznie dziękują pani stomatolog Beacie Trocha-Nadzieja za udostępnienie „dentystycznych gadżetów”, które uatrakcyjniły zajęcia.

{phocagallery view=category|categoryid=139|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}