Pisanki tym razem inaczej czyli wielkanocny decoupage

W okresie przedświątecznym Filia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie zorganizowała zajęcia plastyczne pt. ?Pisanki tym razem inaczej czyli wielkanocny decoupage?. Początkowo planowano tylko jedno, popołudniowe spotkanie dla wszystkich chętnych, ale propozycja biblioteki spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony współpracujących z nią placówek i ostatecznie odbyło się 11 zajęć (2 dla wszystkich chętnych i 9 dla grup zorganizowanych), w których uczestniczyło 185 osób.

Podczas zajęć czytelnia biblioteki zmieniła się w pracownię dekoratorów. Dzieci ozdabiały różnego rodzaju (wydmuszki, styropianowe, drewniane, także płaskie) jajka techniką decoupage (ozdabiania przedmiotów za pomocą wzorów wyciętych z serwetek) tworząc w ten sposób niepowtarzalne pisanki i dekoracje wielkanocne. Uczestnicy zajęć mieli do wyboru całą gamę kolorowych serwetek. Po wycięciu wzór przyklejali na jajku za pomocą kleju do techniki serwetkowej. Dzieci były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy.

Z biblioteki młodzi artyści wychodzili z uśmiechem na twarzy, dumnie trzymając w rękach swoje „dzieła”.

{phocagallery view=category|categoryid=124|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}