Wystawa „Stan wojenny. XXX rocznica”

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zapraszają na wystawę „Stan wojenny. XXX rocznica„. Główną część wystawy stanowią plansze, które ukazują najważniejsze wydarzenia i zjawiska okresu stanu wojennego w Polsce: przemówienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, internowanie działaczy „Solidarności”, strajki i pacyfikacje, manifestacje rocznicowe, działalność konspiracyjną, życie codzienne. Wystawa ma również wymiar regionalny. Przedstawione zostały nazwiska internowanych tczewian oraz efekty ich pracy poligraficznej. Z kolei zaprezentowane zdjęcia i artykuły prasowe ukazują życie codzienne Tczewa w latach osiemdziesiątych.

Ekspozycję można oglądać w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 do 3 stycznia 2012 r. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00, a w środy od 10:00 do 15:00.

{phocagallery view=category|categoryid=102|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}