Wystawa „Okno na Białoruś”

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie 11 października 2011 roku gościła młode białoruskie opozycjonistki: Katarzynę ByczakNadzieję Wiarbołuską, studiujące w Polsce na Uniwersytecie Gdańskim. Przy współpracy z Europejskim Centrum Solidarności zorganizowano kilka spotkań, w których uczestniczyli uczniowie tczewskich szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy Tczewa. Młode Białorusinki opowiedziały o życiu codziennym i kulturze w ich ojczyźnie, ale przede wszystkim o walce opozycji z reżimem Aleksandra Łukaszenki. Skupiły się zwłaszcza na okresie po ostatnich wyborach prezydenckich 19 grudnia 2010 roku. Ich relacja przeplatana była pokazem zdjęć, filmów oraz teledysków. Ostatni punkt spotkań stanowiło zwiedzanie ekspozycji „Okno na Białoruś” przygotowanej przez Europejskie Centrum Solidarności. Koncepcję wystawy przedstawiła Pani Małgorzata Mularczyk – przedstawicielka tegoż Centrum. Spotkanie i wernisaż było doskonałą okazją do poznania aktualnej sytuacji społecznej i politycznej za naszą wschodnią granicą.

Wystawa „Okno na Białoruś” jest czynna w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 do 27 października br. Serdecznie zapraszamy!

{phocagallery view=category|categoryid=51|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}