ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W FILII NR 9 MBP

Filia nr 9 zorganizowała dla przedszkolaków cykl spotkań bibliotecznych pod hasłem: „W BIBLIOTECE JEST WESOŁO KIEDY MISIÓW MNÓSTWO W KOŁO”

Celem zajęć było między innymi: przybliżenie dzieciom w sposób bardzo przystępny historii pluszowego misia, przedstawienie różnych misiów – bohaterów literackich i filmowych oraz zachęcenie do poszanowania zabawek.

Podczas 13 zajęć z pluszakami świętowało 241 dzieci z:

• – Przedszkola Niepublicznego „Czwóreczka”
  • – Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego „Jodełka”
  • – Przedszkola Sióstr Miłosierdzia
  • – Anglojęzycznego Punktu Przedszkolnego „Twoja Niania”.

Przedszkolaki wysłuchały historii pluszowego misia oraz poznały najstarszego misia w bibliotece. Następnie bawiono się w malarzy i kolorowano misiowe portrety. Kolejnym zadaniem była gimnastyka wg Kubusia Puchatka. Maluchy były mile zaskoczone gdy dowiedziały się, że do utrzymania kondycji służą takie proste zajęcia jak: „Parada Pluszaków” czy „Tygryskowe Brykanie”.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w pogadance „Co wiem o misiach?” czyli gdzie można spotkać prawdziwe niedźwiadki, co robią zimą, jakie mają imiona misie ze znanych bajek i filmów oraz co jest ich przysmakiem. A że prawdziwe urodziny nie mogą odbyć się bez tortu, to „Miś Bibliotekarz” częstował maluchy i Panie przedszkolanki „małym co nieco”, czyli przepysznym, złotym miodkiem. Po słodkiej przekąsce dzieci śpiewały, ale nie tradycyjne „Sto” lecz „Dwieście lat” wszystkim misiom i innym pluszakom.

Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do misiowej gimnastyki ; szkoda, że zajęcia mijały tak szybko. Do domu przedszkolaki zabierały miłe wrażenia a także kolorowanki i krzyżówki o misiach. Bibliotekarki z Filii nr 9 dziękują wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić Biblioteczną Krainę Pluszaków i wspólnie świętować 108 urodziny Pluszowego Misia.