Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie nasze miasto odwiedziła Małgorzata Kalicińska. 23 kwietnia 2009 roku miłośnicy jej twórczości mieli niebywałą okazję uczestniczyć
w spotkaniu autorskim w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6.

Pani Małgorzata opowiadała w niezwykle barwny sposób o swojej pracy twórczej. Na początku wyjaśniła, w jaki sposób doszło do napisania pierwszej powieści „Dom nad rozlewiskiem”. Mówiła również o wątkach autobiograficznych w swych utworach, reakcjach czytelników oraz o tym, jak nauczyła się korzystać z najnowszych zdobyczy cywilizacji, czyli z komputera i internetu. Spotkanie było doskonała okazją, by zadać pytania pisarce. Na zakończenie wierni fani ustawili się w długiej kolejce po autograf. Niektórzy zakupili publikacje Małgorzaty Kalicińskiej „Dom nad rozlewiskiem”, „Powroty nad rozlewiskiem”, „Miłość nad rozlewiskiem”.

Spotkania autorskie stanowią jedną z form działalności kulturalno-oświatowej biblioteki. Ich celem jest popularyzacja czytelnictwa.

Zdjęcia do obejrzenia w naszej galerii.