Biblioteka w sezonie letnim

Drodzy czytelnicy,
informujemy że w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w niezmienionych godzinach. Zapraszamy do odwiedzin!

Chata Literacka oraz konkurs plastyczny „Przygody Kubusia Puchatka”

W ramach obchodów Dni Ziemi Tczewskiej Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie przygotowała Chatę Literacką, w której można było rozwiązać krzyżówki i rebusy, wziąć udział w konkursie historyczno – geograficznym „Tczew – miasto nad Wisłą”, układać puzzle przedstawiające Tczew z przełomu XIX i XX wieku oraz pozować do zdjęcia z… Kubusiem Puchatkiem.

Zdjęcia z Chaty Literackiej można obejrzeć tutaj
Poszukaj siebie na zdjęciu z Kubusiem Puchatkiem tutaj

W niedzielę 17 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Przygody Kubusia Puchatka”. Konkurs miał charakter otwarty i przeprowadzony był w dwóch grupach wiekowych. Komisja po dokonaniu oceny zgromadzonych prac postanowiła przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych:

w kategorii 5-7 lat

I miejsce Magda Przystrzelska – Szkoła Podstawowa nr 11, lat 7
I miejsce Adam Hardt – Przedszkole Sióstr Miłosierdzia, lat 5
II miejsce Hanna Chamska – Przedszkole „Czwóreczka”, lat 6
II miejsce Weronika Sobecka – Przedszkole „Czwóreczka”, lat 6
II miejsce Oliwia Milaszewska – Przedszkole „Jodełka”, lat 7
III miejsce Sara Kruża – Przedszkole „Chatka Puchatka”, lat 6,5
III miejsce Julia Kopka – Przedszkole „Akademia Krasnoludków”, lat 7

Wyróżnienia

Dominika Gil – Przedszkole „Jodełka”, lat 5
Marianna Jędrych – Przedszkole „Akademia Krasnoludków”, lat 7
Bartosz Kamiński – Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2, lat 5
Urszulka Kowal – Przedszkole „Chatka Puchatka”, lat 7
Wiktoria Marut – Przedszkole nr 9, lat 5
Wiktoria Piotrzkowska – Przedszkole „Jodełka”, lat 7
Katarzyna Radtke – Przedszkole „Jodełka”, lat 5
Zuzanna Resche – Przedszkole nr 9, lat 6
Wiktoria Sawicka – Przedszkole „Chatka Puchatka”, lat 5
Oliwia Tkaczyk – Przedszkole „Chatka Puchatka”, lat 5

w kategorii 8-10 lat

Prace nagrodzone:
Agnieszka Hardt – Szkoła Podstawowa nr 11, lat 8
Dominika Sobecka – kl. III B, lat 10

Prace wyróżnione:
Angelika Piątek – Szkoła Sportowa nr 2, kl. II D
Weronika Wiśniewska – Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2, lat 8