Zaprzyjaźnij się z książką

W dniach 14-21 maja w bibliotece przy ul. Jagiełły 8 odbył się cykl spotkań „Zaprzyjaźnij się z książką”, które miały na celu zainteresowanie dzieci książką i biblioteką. W zajęciach wzięły udział dzieci z zerówki oraz z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 12. Oprócz informacji o księgozbiorze i zasadach korzystania z biblioteki w programie były krzyżówki, rebusy, kalambury i – zabawa w pomocników Kopciuszka.

Dzieci obejrzały również mini wystawę starych książek, pochodzących ze zbiorów MBP oraz książek nietypowych – od wielkich atlasów po malutkie tomiki poezji. Zobacz galeria.
Także w maju odbywały się zajęcia dla członków Klubu Przygód Franklina. Na jednym ze spotkań, w związku ze zbliżającym się Dniem Matki, klubowicze wykonywali korale z makaronu.

Zdjęcia z lekcji w naszej galerii