W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie, gościła Katarzyna Miller – psychoterapeutka, felietonistka, autorka wielu książek z zakresu psychologii, znana także z nieustającej walki o równość kobiet w męskim świecie.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu Czytelniczy ekspres, realizowanego m.in. dzięki środkom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kobieca publiczność dopisała, choć znalazło się i kilku odważnych panów, a poczucie humoru i charyzma zaproszonego gościa sprawiły, że czwartkowe spotkanie w Bibliotece przebiegało w radosnej atmosferze ? uczestnicy reagowali śmiechem i gromkimi brawami.
Pani Katarzyna dzieliła się swoim wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym i chętnie odpowiadała na pytania publiczności. Szczególnie podkreślała rolę kobiety we współczesnym świecie, zachęcając Panie do rozwoju osobistego i pamiętania o własnym szczęściu. Cytowała swoje motto życiowe: „Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodziła się z tym, czego nie jestem w stanie zmienić. Daj mi siłę, bym zmieniła to, co zmienić mogę. Daj mi mądrość, bym odróżniła jedno od drugiego”( Reinhold Niebuhr).
Podczas spotkania można było zakupić książki, także te najnowsze: „Instrukcja obsługi faceta” z Suzan Giżyńską i „Seksownik, czyli mądrze i pikantnie” oraz otrzymać dedykację.
Pani Katarzyna jest autorką książek m.in. „Być kobietą i wreszcie zwariować”, „Nie bój się życia”, „Nie bój się zdrady”, „Kup kochance męża kwiaty”, Bez cukru proszę”. Obecnie jest związana z czasopismem Zwierciadło, w którym pisze felietony, możemy ją również zobaczyć i usłyszeć w roli eksperta psychologii w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Współpracuje z Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Alcha, w którym prowadzi warsztaty terapeutyczne w Kazimierzu Dolnym i w Warszawie. Zachęcamy do lektury książek Katarzyny Miller.
Czytelniczy Ekspres to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. {phocagallery view=category|categoryid=501|limitstart=0|limitcount=0|imageshadow=shadow3|detail=8}