Biblioteka w sezonie letnim

Drodzy czytelnicy,
informujemy że w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w niezmienionych godzinach. Zapraszamy do odwiedzin!

• To event minęło.

Wymienialnia książek – II termin

Kwiecień 9 @ 16:00 - 18:00

Wymienialnia książek - kwiecień 2019 r.
  W budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, przy ulicy J. Dąbrowskiego 6, w pierwszą sobotę kwietnia odbędzie się kolejna edycja, cieszącej się ogromną popularnością, Wymienialni książek. Czytelnicy tczewskiej książnicy ponownie będą mieli możliwość odświeżenia domowych kolekcji, uzupełnienia niekompletnych serii wydawniczych oraz wzbogacenia o nowe pozycje prywatnych zbiorów książkowych.
Książki nowe, starsze, dla dorosłych i dla dzieci
Literatura science fiction, pozycje przeznaczone dla najmłodszych czytelników, albumy, repetytoria, podręczniki szkolne, lektury, słowniki, powieści kryminalne oraz obyczajowe, popularne serie fantasy, tomiki poetyckie, poradniki, horrory, sagi skandynawskie… Książki polskie i zagraniczne… Publikacje nowe i te nieco starsze… Bestsellery wydawnicze oraz ceniona przez czytelników klasyka literatury… Wszystko to i jeszcze więcej czekać będzie na uczestników kwietniowej wymienialni w budynku tczewskiej biblioteki przy ulicy J. Dąbrowskiego 6. Książka „żyje” wyłącznie wtedy, gdy jest czytana. Ocal od zapomnienia kolejne tytuły. Oddaj książki, których już nie czytasz i zaopatrz się w nowe, interesujące pozycje. Może coś, co dla ciebie jest wyłącznie nieprzemyślanym zakupem, nietrafionym prezentem bądź lekturą nieadekwatną do wieku dla kogoś innego okaże się literacką perełką, długo poszukiwanym tytułem bądź sentymentalnym powrotem do lat dzieciństwa. Wyświadcz książce przysługę, nie pozwól, by nieczytana straciła swą magiczną moc. Przekaż ją dalej, daj jej możliwość znalezienia nowego „właściciela”. Sam również poszukaj dokładnie. Może wśród setek tytułów uda Ci się znaleźć pozycję odpowiadającą Twoim czytelniczym gustom? Jeżeli tak – po prostu zabierz ją ze sobą i ciesz się lekturą.

Data:
Kwiecień 9