Biblioteka w sezonie letnim

Drodzy czytelnicy,
informujemy że w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w niezmienionych godzinach. Zapraszamy do odwiedzin!

Najnowsze artykuły

Remont w filii na Suchostrzygach

W związku z planowanym remontem Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przy ul. Władysława Jagiełły 8 informujemy, że książki można zwracać i wypożyczać tylko do środy 19 czerwca 2019 r.

Termin zwrotu wypożyczonych książek zostanie przedłużony o czas trwania prac (planowane otwarcie to 15 września 2019 r.), a więc będzie można je zwrócić już po zakończeniu remontu.

Więcej informacji wraz z materiałem filmowym po kliknięciu na ilustrację.

Noc Bibliotek już za nami!

Festyn, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie, był dużym sukcesem. Licznie odwiedzający spotkanie czytelnicy mogli się bawić nie tylko podczas występów aktorów ze Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury, ale także podczas przedstawienia przygotowanego przez dzieci z Przedszkola nr 8.

Więcej zdjęć i informacji po kliknięciu na ilustrację.

Konkurs na Wianek Świętojański

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie! Już tradycją stało się coroczne organizowanie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie konkursu na wianek świętojański, którego wyniki ogłaszane są podczas obchodów sobótek tczewskich na bulwarze nad Wisłą. Co roku otrzymujemy mnóstwo wspaniałych prac i liczymy, że w tym roku do konkursu stanie także wiele ciekawych wianków. Zapraszamy do udziału dorosłych, dzieci, osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane! Więcej informacji na plakacie […]

Noc Bibliotek w Tczewie

Kubusiowe przygody oraz igraszki wokół Fraszki

Jak w wyjątkowy, ciekawy, a zarazem niebanalny sposób spędzić jeden z czerwcowych wieczorów? Odpowiedź jest prosta! Wystarczy wybrać się do budynku głównego Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 i wziąć udział w kolejnej odsłonie tczewskiej Nocy Bibliotek.

Dzień Komunalnika już za nami

Miejska Biblioteka Publiczna co roku bierze udział w obchodach Dnia Komunalnika w Tczewie. Nie inaczej było i w ostatnią sobotę, 1 czerwca 2019 r., gdy ten dzień świętowaliśmy jednocześnie z Dniem Dziecka.

Więcej na temat obchodów oraz zdjęcia po kliknięciu w ilustrację.

VII Toruński Kiermasz Książki Regionalnej

Biblioteka na VII Toruńskim Kiermaszu Książki Regionalnej

Wystawcy z całej Polski Północnej, ciekawe spotkania z wydawcami, pracownikami antykwariatów i bibliotek – wszystko to składało się na interesujące spotkania VII Toruńskiego Kiermaszu Książki Regionalnej. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam wydawnictw opracowanych przez przez Kociewski Kantor Edytorski.

Kliknij na ilustrację by czytać więcej.

Filia nr 3

Biblioteka na Suchostrzygach nieczynna końca maja

Drodzy czytelnicy, w związku z przedłużającymi się pracami remontowymi, filia biblioteki na Suchostrzygach przy ul. Jagiełły 8 we będzie nieczynna do końca maja.

Filia będzie czynna od poniedziałku 3 czerwca 2019 r. Zapraszamy w tym czasie do innych bibliotek na terenie Tczewa. Informujemy jednocześnie, że terminy zwrotu książek w filii na Suchostrzygach zostanie przedłużony o czas remontu.