Najnowsze artykuły

Tczew 1920 – Droga do Niepodległej

Projekt Tczew 1920 – Droga do Niepodległej ma na celu upowszechnienie wśród mieszkańców Tczewa wiedzy nt. tczewskiej drogi do niepodległości, ukazanie nastrojów jakie panowały w mieście, zarówno przed odzyskaniem niepodległości w 1920 roku, w trakcie, jak i po przyłączeniu Pomorza do Polski. Ma również na celu przybliżenie postaci związanych z działalnością na rzecz przyłączenia Tczewa do Polski.

Tczew 1920 – Droga do Niepodległej to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie realizowany we współpracy z Oddziałem Kociewskim Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego i Tczewskim Klubem Morsów „Przerębel”. W ramach projektu powstanie wystawa oraz katalog.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o projekcie

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

21 października 2019 r. Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie odwiedził pan Paweł Beręsewicz – autor popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci działającego przy Bibliotece, a wzięli w nim udział członkowie klubu i drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tczewie.

Z książką na start

Z książką na start – projekt skierowany do dzieci w wieku do 6 lat i ich rodziców po raz czwarty ruszył od września w Tczewie. Organizator akcji, Fundacja Metropolia Dzieci, zaprasza do bibliotek po odbiór BEZPŁATNEJ KSIĄŻKI i Paszportu Bibliotecznego, czyli Pakietu Startowego Małego Czytelnika.

Fundacja Metropolia Dzieci wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie rozpoczęły realizację projektu Z książką na start w 2016 r. Akcja wzorowana jest na brytyjskim projekcie Bookstart, który działa od 1992 roku i przynosi świetne rezultaty.

Kliknij na obrazek by przeczytać więcej.

Październikowe spotkanie Koła Literatów

Za nami październikowe spotkanie Koła Literatów pt.”Barwy jesieni”.

W gronie 18 osób można było porozmawiać nie tylko o literaturze i poezji, ale także na różne interesujące zebranych tematy – jest to forum wymiany myśli, ale także pozwalające miło spędzić czas w ciekawym towarzystwie. Już teraz zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkania oraz do przyjścia na kolejne spotkanie!

Biblioteka otrzymała dofinansowanie z programu Niepodległa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymało w sumie 335 wniosków o dofinansowanie projektów – czytamy na stronie programu Niepodległa (Niepodległa.gov.pl).

Wśród nich znalazł się projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie realizowany we współpracy z Oddziałem Kociewskim Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego i Tczewskim Klubem Morsów „Przerębel”. Książnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 18.500 zł od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Kaszubskie inspiracje ( i nie tylko… )” wystawa plakatów Karoliny Podoskiej

W dniach 10.10-11.10.2019 zapraszamy Państwa do Filii nr 3 przy ul. Jagiełły 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Skulteta w Tczewie na wystawę plakatów Karoliny Podoskiej pt. „Kaszubskie inspiracje ( i nie tylko… )”

Kliknij na obrazek by przeczytać więcej…

Kazimierz Ickiewicz - Druga Wojna Światowa wybuchła w Tczewie

Promocja książki Kazimierza Ickiewicza

27 września (piątek)  o godz. 17. 30 Biblioteka Główna  na Starym Mieście  przy ul. J. Dąbrowskiego 6 zaprasza na promocję książki Kazimierza Ickiewicza „Druga Wojna Światowa wybuchła w Tczewie – szkice historyczne”. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!