Biblioteka w sezonie letnim

Drodzy czytelnicy,
informujemy że w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w niezmienionych godzinach. Zapraszamy do odwiedzin!

Najnowsze artykuły

Nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego już dostępny!

Z przyjemnością możemy ogłosić, iż nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego trafił już do sprzedaży!

W tym numerze przeczytacie m. in. o strajku szkolnym na Kociewiu w latach 1906-1907, X Sesji Historycznej w Opaleniu, sporze o Kociewie i Kaszuby w roku 1919, a także o literaturze, kulturze i historii naszego regionu.

Dzisiaj (12.07) Biblioteka Główna nieczynna

Budynek główny przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6 będzie niedostępny dla czytelników.

Zamknięcie spowodowane jest potrzebą nakręcenia kilku scen do filmu „Futro z misia”, w którym nasz budynek także odegra swoją rolę – tym razem już nie jako biblioteka, ale jako Komenda Powiatowa Policji w Tczewie.

Remont w filii na Suchostrzygach

W związku z planowanym remontem Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przy ul. Władysława Jagiełły 8 informujemy, że książki można zwracać i wypożyczać tylko do środy 19 czerwca 2019 r.

Termin zwrotu wypożyczonych książek zostanie przedłużony o czas trwania prac (planowane otwarcie to 15 września 2019 r.), a więc będzie można je zwrócić już po zakończeniu remontu.

Więcej informacji wraz z materiałem filmowym po kliknięciu na ilustrację.

Noc Bibliotek już za nami!

Festyn, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie, był dużym sukcesem. Licznie odwiedzający spotkanie czytelnicy mogli się bawić nie tylko podczas występów aktorów ze Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury, ale także podczas przedstawienia przygotowanego przez dzieci z Przedszkola nr 8.

Więcej zdjęć i informacji po kliknięciu na ilustrację.

Konkurs na Wianek Świętojański

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie! Już tradycją stało się coroczne organizowanie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie konkursu na wianek świętojański, którego wyniki ogłaszane są podczas obchodów sobótek tczewskich na bulwarze nad Wisłą. Co roku otrzymujemy mnóstwo wspaniałych prac i liczymy, że w tym roku do konkursu stanie także wiele ciekawych wianków. Zapraszamy do udziału dorosłych, dzieci, osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane! Więcej informacji na plakacie […]

Noc Bibliotek w Tczewie

Kubusiowe przygody oraz igraszki wokół Fraszki

Jak w wyjątkowy, ciekawy, a zarazem niebanalny sposób spędzić jeden z czerwcowych wieczorów? Odpowiedź jest prosta! Wystarczy wybrać się do budynku głównego Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 i wziąć udział w kolejnej odsłonie tczewskiej Nocy Bibliotek.

Dzień Komunalnika już za nami

Miejska Biblioteka Publiczna co roku bierze udział w obchodach Dnia Komunalnika w Tczewie. Nie inaczej było i w ostatnią sobotę, 1 czerwca 2019 r., gdy ten dzień świętowaliśmy jednocześnie z Dniem Dziecka.

Więcej na temat obchodów oraz zdjęcia po kliknięciu w ilustrację.