Wystawie ?Biblioteczka z dzieciństwa? towarzyszyły zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej, w których uczestniczyło około 400 osób. Salę wystawową biblioteki opanowały dzieci z przedszkoli: ?Niebieskie Migdały? i ?Siedem Darów? oraz Świetlicy Sąsiedzkiej przy ul. Zamkowej, a także uczniowie szkół podstawowych nr: 2, 5, 10 i 11 w Tczewie oraz Szkoły Podstawowej w Koźlinach i podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS w Tczewie. ?Buszowanie? wśród książek, które czytali ich rodzice i dziadkowie, okazało się nader interesujące, tym bardziej, że dla dzieci przygotowano szereg zadań. Na początku należało odnaleźć ukryte kartony i ułożyć z nich wyraz ?książka? lub historyjkę obrazkową.
Dużo skupienia i uwagi, a przede wszystkim dobrej pamięci wymagała gra memory, dzięki której uczestnicy poznawali tytuły książek. Zdobiące ekspozycję ilustracje służyły do rozpoznania baśni, z których one pochodzą. Dzieciom spodobała się też wielkoformatowa książka, będąca kopią ?Bajek? Ignacego Krasickiego z ilustracjami Jana Marcina Szancera, którego dokonania po krótce omówiono. Atrakcją zajęć był występ teatrzyku kukiełkowego, który wystawił ?Chorego kotka? Stanisława Jachowicza w dwóch językach: polskim i ?kocim?. Okazało się, że mali uczestnicy nie mają tremy ani żadnych barier, by wyrażać swe emocje na scenie.
Podczas wizyty w bibliotece nie mogło zabraknąć ćwiczeń plastycznych. Tym razem milusińscy wcielili się w role ilustratorów. Dzieci zapoznały się także z obsługą diaskopu ?Ania? oraz gramofonu. Kino domowe ?Gąski Balbinki? wywoływało sporo pozytywnego zaskoczenia, a w dobry humor wprawiło każdego pamiątkowe zdjęcie w stroju czarownicy/czarodzieja z książką, oczywiście. Zajęcia odbywały się w maju i pierwszych dniach czerwca 2014 roku.
{phocagallery view=category|categoryid=327|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}