• To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Iloną Wiśniewską

8 kwietnia 2019 @ 17:30 - 19:00

Ilona Wisniewska - fot Lukasz Saturczak

Ilona Wiśniewska (ur. 1981), pochodzi z Prószkowa koło Opola, od 2010 roku mieszka w norweskiej Arktyce. Z wykształcenia polonistka i fototechnik. Autorka książek reporterskich „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” (2014), „Hen. Na północy Norwegii” (2016) i „Lud. Z grenlandzkiej wyspy” (2018).

Książka „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” przyniosła jej nominację do nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i tytułu Kobiety Roku 2015. Za książkę „Hen. Na północy Norwegii” otrzymała nagrodę Traveler National Geographic w kategorii podróżnicza książka roku 2017, byłą też nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak. Jej ostatnia książka nominowana jest do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Spotkanie poprowadzi Hanna Łozowska – dziennikarka, reporterka, doktorantka literaturoznawstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Spotkanie współfinansowane z budżetu Instytutu Książki.

Data:
8 kwietnia 2019