Biblioteka w sezonie letnim

Drodzy czytelnicy,
informujemy że w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w niezmienionych godzinach. Zapraszamy do odwiedzin!

Spotkanie dla dzieci z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

7 maja 2019 @ 17:00 18:30

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą – autorką książek dla dzieci, w tym popularnej serii o Filipku, a także o ważnych postaciach polskiej historii – Janie III Sobieskim, Józefie Piłsudskim oraz Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. To właśnie o tej ostatniej postaci, a także o patriotyzmie oraz o historii opowiadać będzie autorka na spotkaniu z okazji obchodów Roku Kazimierza Piechowskiego w Tczewie. Kazimierz Piechowski poznał rotmistrza Pileckiego, który także był więźniem obozu w Auschwitz, organizował w nim konspirację, a w końcu podjął niesamowicie brawurową i udaną próbę ucieczki.

Spotkanie dla dzieci odbędzie się w bibliotece przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6

Data:
Maj 7