Biblioteka w sezonie letnim

Drodzy czytelnicy,
informujemy że w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w niezmienionych godzinach. Zapraszamy do odwiedzin!

Konkurs historyczny „Tczew w czasie i przestrzeni

Rycina

Dnia, 27 lutego 2019 roku (środa), w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6, odbędzie się finał konkursu historycznego „Tczew w czasie i przestrzeni”, skierowanego do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Serdecznie zachęcamy uczestników konkursu, wyłonionych w drodze eliminacji szkolnych,  do zapoznania się z załączoną literaturą przedmiotu.

Początek II etapu zaplanowany jest na godz. 9:00

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu finałowego konkursu „Tczew w czasie i przestrzeni” opublikowana zostanie na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie najpóźniej do dnia 30 stycznia br.

Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy owocnego zgłębiania historii Grodu Sambora.

Teksty do pobrania w formacie pdf:
  • Na podgrodziu, przedmurzu i przedmieściach
  • Ławą do cechu
  • Książę pan i jego rodzina
  • Jego Lordowska Mość Podróżnik