Otwarcie biblioteki na osiedlu Wincentego Witosa

Dokąd tym razem zmierza Czytelniczy Ekspres?
Andrzej Ziemiański i sci-fi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie.

Okres letnich wojaży powoli odchodzi w zapomnienie, kończą się rozpalone upałem letnie miesiące, wrześniowa aura nieubłaganie przypomina o konieczności pożegnania urlopowej beztroski. Ale nie smućmy się! Wakacje może i dobiegły końca, jednak znany wszystkim sympatykom tczewskiej książnicy Czytelniczy Ekspres mknie dalej, rozwija zawrotną prędkość po to, by punktualnie we wtorek, 11 września 2018 roku, o godzinie 17:30, dotrzeć do, długo wyczekiwanej przez miłośników gatunku, STACJI SCI-FI.

Tym razem, w ramach jesiennej odsłony bibliotecznego projektu, w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, przy ul. J. Dąbrowskiego 6, odbędzie się spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim, autorem popuarnego cyklu powieściowego „Achaja”.

Historie alternatywne, gatunkowy miszmasz, podróże w czasie i przestrzeni, epickie opowieści, równoległe światy, intrygi, wojny, realistyczne dialogi, rozmach i nieprawdopodobne tempo rozgrywających się wydarzeń.
  • - Virion – szermierz natchniony, bezlitosna maszyna do zabijania.
  • - Achaja – jedyna słuszna cesarzowa w świecie fantastyki.
  • - Toy Wars – Zabaweczka, pewna siebie, uparta, waleczna dwudziestokilkuletnia blond piękność.
  • To tylko kropla w morzu tego, co ma do zaoferowania w swym literackim dorobku Andrzej Ziemiański.

Zapraszamy serdecznie.
Wstęp wolny.

Andrzej Ziemiański – współczesny polski autor książek z gatunku fantasy oraz science fiction; z wykształcenia architekt, powieściopisarz „cierpiący na przymus tworzenia”, literat, który „widzi i myśli obrazami”, mistrz słowa, prowadzący warsztaty z kreatywnego pisania na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, prywatnie miłośnik fotografii, twórca poczytnego bloga poświęconego kolei wrocławskiej, laureat dwóch Nagród Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, pięciu Sfinksów, dwóch Nautilusy, 1 pucharu Bachusa oraz trzech nagród rektorskich. Poza książkami wchodzącymi w skład popularnej serii fantastycznej „Achaja” w tczewskich filiach bibliotecznych dostępne są również inne publikacje powieściopisarza, między innymi: „Bramy strachu”, „Daimonion”, „Za progiem grobu”, „Wyrocznia”.
Logo Larix

Najnowszy numer (102) Kociewskiego Magazynu Regionalnego już jest już dostępny w katalogu on-line!