Otwarcie biblioteki na osiedlu Wincentego Witosa

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich biblioteka przygotowała szeroką i różnorodną ofertę atrakcyjnych zajęć, gwarantujących ciekawe i kreatywne spędzanie wakacyjnego czasu.

W dniach 3-4 lipca 2018 roku (godz. 10.00-13.00) w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, przy ul. J. Dąbrowskiego 6, zorganizowane zostaną wakacyjne warsztaty literackie. Pod okiem Daniela Odiji, pisarza, animatora kultury, publicysty, autora zbioru opowiadań „Szklana Huta” oraz powieści „Niech to nie będzie sen”, „Tartak”, „Kronika umarłych” przyszli mistrzowie pióra nauczą się między innymi jak odpowiednio formułować myśli, jak właściwie dobierać słowa, poznają proces powstawania książki oraz specyfikę wybranych gatunków literackich, ponadto będą mieli możliwość wspólnego omówienia tekstów powstałych w ramach ćwiczeń warsztatowych.

W wakacje kontynuowana będzie akcja „Bilet po książkę”. Zgodnie z zasadami, każdy czytelnik otrzyma bezpłatny bilet „kolejowy”, który będzie kasowany podczas kolejnych wizyt w bibliotece, zakończonych wypożyczeniem książki bądź książek, wpisujących się w kolejne wyzwania literackie. Osoby, które zbiorą komplet pieczątek otrzymają pamiątkowy dyplom, ponadto wezmą udział w losowaniu nagród, których oficjalne wręczenie nastąpi w listopadzie.

Kąciki czytelnicze” - w filiach biblioteki zostaną zorganizowane kąciki zabaw dla dzieci, a w nich kolorowanki, puzzle, krzyżówki, rebusy oraz gry planszowe.

Logo Larix

Najnowszy numer (102) Kociewskiego Magazynu Regionalnego już jest już dostępny w katalogu on-line!