Noc Bibliotek

Wirtualny świat na wyciągnięcie ręki - Grupa GPEC z inicjatywą dla lokalnej biblioteki w Tczewie

Dzięki inicjatywie wolontariuszy z Grupy GPEC, biblioteka na tczewskim osiedlu Czyżykowo zyskała - Wirtualnie Ciepły Zakątek - nową, interaktywną przestrzeń dla dzieci i młodzieży.

W nowopowstałym miejscu, każdy miłośnik wirtualnego świata może spędzić czas wolny, w sposób twórczy i kreatywny. Nowoczesne narzędzia edukacyjne, sprzyjać będą poszerzaniu wiedzy, zainteresowań oraz nawiązywaniu nowych znajomości.

Wirtualny świat nauki i zabawy jest już dostępny. Oficjalne otwarcie zakątka odbyło się o godzinie 13.00 w poniedziałek 4 czerwca z udziałem przedstawicieli firmy GPEC Tczew Małgorzaty Okulus i Jerzego Grysa oraz Prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Odwiedzający Bibliotekę Miejską przy ul. Stanisława Konarskiego 15, mają okazję przekonać się, że połączenie tradycyjnych form nauki idzie w parze z nowoczesnością.

- Rozwinięcie oferty miejskiej biblioteki, to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności – wyjaśnia Lucyna Federowicz, Prezes GPEC TCZEW. – Nie jesteśmy firmą, która chce tylko dostarczać ciepło w mieście. Czujemy, że powinniśmy robić więcej. Nasi wolontariusze wybrali projekt, a firma przekazała środki na jego realizację – dodaje.

Zakątek jest dostępny zarówno dla czytelników indywidualnych, jak i zorganizowanych grup. W planach bibliotecznych wydarzeń są cykliczne spotkania z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych, prezentowanych przy użyciu pokazów multimedialnych, gier oraz projekcji filmowych. Sympatycy tczewskiej filii będą mieli również możliwość uczestnictwa w warsztatach, podczas których dowiedzą się jak rozsądnie i ekologicznie gospodarować energią i ciepłem.

Dodatkową atrakcją dla mieszkańców będzie zorganizowany wspólnie z wolontariuszami Grupy GPEC - Dzień Głośnego Czytania, który odbędzie się 28 września.

Program wolontaryjny Grupy GPEC pod różną nazwą działa już od niespełna 10 lat. To inicjatywa w ramach której pracownicy mają możliwość realizowania działań na rzecz społeczności lokalnej lub organizacji pozarządowych. Pracownicy mogą zgłaszać pomysły na projekty oraz realizować je przy wsparciu pracodawcy.

Logo Larix

Archiwum Kociewskiego Magazyny Regionalnego już jest dostępne on-line!

Czerwiec 2018