Otwarcie biblioteki na osiedlu Wincentego Witosa

We wtorek, 15 maja, o godzinie 17:00, w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej Tczewie, odbyło się kolejne spotkanie tczewskich poetów. Tym razem hasłem przewodnim wieczoru literackiego była tajemniczo, a jednocześnie wiosennie brzmiąca myśl "I znowu szczęścia bez…" I faktycznie były bzy, były też specjalnie napisane na tę okazję utwory, zarówno te radosne, melancholijne, jak i te nieco bardziej mroczne, pesymistyczne.

Popołudnie upłynęło literatom w miłej, imieninowej atmosferze. W spotkaniu, oprócz regularnie pojawiających się autorów, wzięli również udział nowi miłośnicy literatury, twórcy form wierszowanych i nie tylko. Kolejne, spotkanie tczewskich literatów odbędzie się w czerwcu. Tym razem hasłem przyświecającym popołudniowemu wierszowaniu będzie "Tchnienie lata". Ciepły letni wietrzyk, krajobraz skąpany w słonecznym blasku, poranny śpiew ptaków, zapach powietrza po burzy, smak truskawek to podstawowe skojarzenia związane z latem. A z czym lato kojarzy się Wam?a Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

Logo Larix

Najnowszy numer (102) Kociewskiego Magazynu Regionalnego już jest już dostępny w katalogu on-line!