Otwarcie biblioteki na osiedlu Wincentego Witosa
Spotkanie z dr. hab. Markiem Moszyńskim

W związku z obchodami Dnia Patrona Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zachęca wszystkich czytelników oraz sympatyków tczewskiej książnicy do udziału w spotkaniu z dr. hab. Markiem Moszyńskim – profesorem nadzwyczajnym Politechniki Gdańskiej oraz wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej do spraw nauki. Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 maja 2018 roku, o godzinie 17:30.

Kim był patronujący Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie Aleksander Skultet? Wielu zna jego nazwisko, niewielu jednak wie jak bogatą miał biografię. Oprócz tego, że zapisał się na kartach historii jako zwolennik myśli reformatorskich, kanonik kapituły warmińskiej we Fromborku oraz żądny wiedzy humanista, więziony przez rzymską Inkwizycję, był również… i tu ciekawostka… oddanym przyjacielem i bliskim współpracownikiem Mikołaja Kopernika – wybitnego astronoma, badacza Kosmosu, twórcy teorii heliocentryzmu. Właśnie o Kosmosie, ciekawostkach z nim związanych, o sylwetce bibliotecznego patrona, a także o działalności Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) opowiadać będzie podczas piątkowego spotkania dr hab. Marek Moszyński.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) powołana została ustawą z dnia 26 września 2014 r. Jej zadaniem jest koordynowanie działań polskiego sektora kosmicznego, tworzenie własnych laboratoriów oraz stymulowanie współpracy świata nauki z przemysłem i biznesem. Siedziba Polskiej Agencji Kosmiczne j znajduje się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Logo Larix

Najnowszy numer (102) Kociewskiego Magazynu Regionalnego już jest już dostępny w katalogu on-line!