Archiwum przetargów

Czytaki dla osób niewidomych

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX mają przyjemność zakomunikować, że już udostępniamy czytaki dla osób niewidomych.

Czytaki to urządzenia pozwalające osobom niewidomym i słabowidzącym na odsłuchiwanie książek w wersji mówionej, przygotowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX. Obecnie do wyboru jest ponad 1750 tytułów - zarówno klasyków literatury, jak i nowości autorów polskich i zagranicznych. Aby wypożyczyć urządzenie, należy odwiedzić czytelnię popularnonaukową przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6 gdzie pracownik biblioteki przygotuje urządzenie oraz wgra na nie wybrane przez czytelnika tytuły. Czytak może być wypożyczony jedynie osobom posiadajacym zaświadczenie o niepełnosprawności z powodu wad wzroku.

Więcej informacji na temat udostępniania czytaków można przeczytać w Regulaminie udostępniania czytaków. Informacje o projekcie udostępniania książek mówionych oraz spis tytułów można przeczytać w liście wszystkich dostępnych tytułów.

Logo Larix

Archiwum Kociewskiego Magazyny Regionalnego już jest dostępne on-line!

Czerwiec 2018