Noc Bibliotek

Dnia 26 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tym razem z dziećmi spotkał się gość specjalny – pani Zofia Stanecka, autorka książek dla dzieci (m.in. uwielbianej przez milusińskich serii o Basi).

Pani Zofia od pierwszej chwili złapała doskonały kontakt z licznie zgromadzonymi uczestnikami spotkania. Autorka nie tylko opowiedziała dzieciom jak pracuje i skąd bierze pomysły, ale także zilustrowała swoje słowa zabawnymi rysunkami. Głowę pisarza porównała do garnka, w który trzeba włożyć mnóstwo elementów, żeby powstał wspaniały pomysł. Razem ze zgromadzonymi dziećmi stworzyła także postać Karoliny – Super Psa o wielu niezwykłych mocach. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni także do zabawy w wyobraźnię. Ich zadaniem było domalowanie własnej historii do kreski narysowanej na kartce. Chętni mogli opowiedzieć wszystkim, jaką opowieść stworzyli.

Podczas spotkania pani Zofia czytała także fragmenty książki o Basi, odegrała także krótkie przedstawienie z pomocą papierowych postaci Basi i jej taty. Na zakończenie było wspólne zdjęcie z pisarką. Chętni mogli zakupić książki i otrzymać autograf. Wszystkie dzieci były zachwycone, zarówno książkami autorstwa Zofii Staneckiej, jak i jej osobą.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu: "Dyskusyjne kluby Książki" realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu książki.

Relacja: Adriann Zakrzewska
Zdjęcia: Jacek Cherek

Logo Larix

Archiwum Kociewskiego Magazyny Regionalnego już jest dostępne on-line!

Sierpień 2018