Metropolitalna Karta do Kultury
Spotkanie z Jolantą Knitter-Zakrzewską w ramach Czytelniczego Ekspresu

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza wszystkich miłośników powieści kryminalnych, na kolejne spotkanie zorganizowane w ramach akcji "Czytelniczy Ekspres". Tym razem gościem tczewskiej książnicy będzie Jolanta Knitter-Zakrzewska – autorka książek Kobieta na końcu peronu, Diabeł tasmański, Niebieskie cienie na śniegu, Deszczowa kołysanka.

Spotkanie odbędzie się 22 września (piątek), o godzinie 17:30, w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego 6. Wstęp wolny

Krwawa zbrodnia? Skomplikowane śledztwo? Nieszablonowe historie dopracowane w każdym szczególe? Morderstwo, gwałtowne namiętności, emocje, które niejednokrotnie wpływają na ludzkie decyzje oraz wybory? Szykuje się nie lada gratka dla pasjonatów historii kryminalnych. Zapraszamy wszystkich amatorów powieści łączących w sobie wątki detektywistyczne z motywami charakterystycznymi dla powieści obyczajowo-psychologicznych.

Jolanta Knitter-Zakrzewska interesuje się historią, teatrem i filmem. Ukończyła administrację na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz Podyplomowe Studia Pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Swoje rodzinne miasto wspomina z rozrzewnieniem: Olsztyn, moje miasto ukochane, o którym nigdy nie zapomnę... Olsztyn, moje miasto utracone, do którego nigdy już nie wrócę... Obecnie mieszka w Wejherowie. Jest pasjonatką literatury. Szczególnie ceni twórczość między innymi Johna Steinbecka, Williama Faulknera, Erica Emmanuela Schmitta

Czytelniczy Ekspres to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo Larix

Kolejne numery wydań Kociewskiego Magazyny Regionalnego (66 - 67), które nie są już dostępne w sprzedaży, można teraz przeglądać on-line!