W wakacje Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza Was do udziału w grze miejskiej, zatytułowanej Czytelniczym Ekspresem po Śródziemiu, czyli tajemniczej i magicznej krainie świata J.R.R. Tolkiena.

Gra będzie rozgrywana w dwóch kategoriach wiekowych (osoby niepełnoletnie i osoby od lat 18) przeprowadzona zostanie w terminie od 24 lipca do 14 sierpnia b.r.

Każdy osoba, która zechce przystąpić do gry, może wziąć w niej udział wyłącznie raz. Po pobraniu karty gry w dowolnej filii tczewskiej książnicy i jej wypełnieniu, uczestnik skompletuje pieczątki 9 filii bibliotecznych. Te otrzyma po wykonaniu zadania w danej filii.

Wypełniona karta musi zawierać imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz podpis. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest podanie wieku uczestnika oraz wypełnienie karty przez opiekuna prawnego.

Wypełnione karty będą przyjmowane w Sekcji Historii Miasta (ul. J. Dąbrowskiego 6 w Tczewie, pokój 13, piętro I) w godzinach jej funkcjonowania, tj. poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 11.00 do 17.00, natomiast w środy od 10.00 do 15.00. Złożenie prawidłowo wypełnionych kart gry z zebranymi 9 pieczątkami, uprawnia do jednorazowego otrzymania symbolicznego prezentu oraz wzięcia udziału w losowaniu nagrody głównej.

Celem zabawy, która organizowana jest w ramach projektu pt. "Czytelniczy ekspres" jest promocja czytelnictwa oraz zapoznanie uczestników z lokalizacją filii bibliotecznych i strukturą księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny.

Wyniki gry oraz informacja o terminie i miejscu odebrania nagród specjalnych zostaną opublikowane 18.08.2017 roku na stronie internetowej biblioteki: www.mbp.tczew.pl

Organizatorzy nie zapewniają uczestnikom opieki medycznej ani ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Złożenie zgłoszenia do gry jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu oraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników na potrzeby gry.

Zatem poznawszy reguły, wyruszajcie w drogę, obojętnie czy to pieszo, konno, na smokach czy wielkich orłach, najlepiej ? bo raźniej - w drużynie.

Więcej informacji w regulaminie Gry miejskiej oraz prezentacji on-line.

Czytelniczy Ekspres to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kolejne numery wydań Kociewskiego Magazyny Regionalnego (66 - 67), które nie są już dostępne w sprzedaży, można teraz przeglądać on-line!

26 Wrz 2017
12:00 -