W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie, gościła Katarzyna Miller - psychoterapeutka, felietonistka, autorka wielu książek z zakresu psychologii, znana także z nieustającej walki o równość kobiet w męskim świecie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Czytelniczy ekspres, realizowanego m.in. dzięki środkom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kobieca publiczność dopisała, choć znalazło się i kilku odważnych panów, a poczucie humoru i charyzma zaproszonego gościa sprawiły, że czwartkowe spotkanie w Bibliotece przebiegało w radosnej atmosferze ? uczestnicy reagowali śmiechem i gromkimi brawami.

Pani Katarzyna dzieliła się swoim wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym i chętnie odpowiadała na pytania publiczności. Szczególnie podkreślała rolę kobiety we współczesnym świecie, zachęcając Panie do rozwoju osobistego i pamiętania o własnym szczęściu. Cytowała swoje motto życiowe: "Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodziła się z tym, czego nie jestem w stanie zmienić. Daj mi siłę, bym zmieniła to, co zmienić mogę. Daj mi mądrość, bym odróżniła jedno od drugiego"( Reinhold Niebuhr).

Podczas spotkania można było zakupić książki, także te najnowsze: "Instrukcja obsługi faceta" z Suzan Giżyńską i "Seksownik, czyli mądrze i pikantnie" oraz otrzymać dedykację.

Pani Katarzyna jest autorką książek m.in. "Być kobietą i wreszcie zwariować", "Nie bój się życia", "Nie bój się zdrady", "Kup kochance męża kwiaty", Bez cukru proszę". Obecnie jest związana z czasopismem Zwierciadło, w którym pisze felietony, możemy ją również zobaczyć i usłyszeć w roli eksperta psychologii w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Współpracuje z Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Alcha, w którym prowadzi warsztaty terapeutyczne w Kazimierzu Dolnym i w Warszawie. Zachęcamy do lektury książek Katarzyny Miller.

Czytelniczy Ekspres to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Projekt Z książką na start
Logo GPEC
Program Academica
Logo Gamma
Logo Larix

Archiwum Kociewskiego Magazyny Regionalnego już jest dostępne on-line!

Wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń
Biuletyn Informacji Publicznej