Czytelniczy Ekspres

Fot. Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starogardzie Gdańskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza na spotkanie z Lechem Zdrojewskim ? fotografem, plastykiem, kulturoznawcą, współautorem i wydawcą albumów, przewodników m.in. Uroki Polski: Warszawa: Visiting Poland, Uroki Kociewia: Pelplin, Wierzyca Zakręcona Rzeka.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu pt. "Czytelniczy Ekspres" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie przy ul. J. Dąbrowskiego 6 w wtorek 13 czerwca o godz. 17.30. Wstęp Wolny.

LECH ZDROJEWSKI
Urodzony w Sopocie, od 1960 roku zamieszkał na Kociewiu. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku. Fotograf, plastyk, kulturoznawca, wychowawca, nauczyciel, wykładowca, dydaktyk. Jest projektantem i autorem aranżacji wnętrz oraz wystaw dla firm i muzeach. Twórca znaków graficznych. Autor wielu plakatów opartych w dużej o własną fotografię. Wydawca katalogów i albumów. Przede wszystkim poszukiwacz piękna i harmonii we wszystkim co nas otacza oraz pasjonat portretu. W obiektywie aparatu stara się utrwalać uciekające chwile i obrazy. Miłośnik Natury, Formy i Światła.

Czytelniczy Ekspres to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kolejne numery wydań Kociewskiego Magazyny Regionalnego (66 - 67), które nie są już dostępne w sprzedaży, można teraz przeglądać on-line!

23 Lis 2017
15:00 -