Czytelniczy Ekspres

Tak jak w latach ubiegłych, głównym celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie mniej znanej strony bibliotek ? miejsc kultury otwartych na pasje swoich obecnych i przyszłych czytelników.

Tego wieczoru w tczewskiej książnicy odbyło się wiele spotkań m.in. z tczewskimi pisarzami: Tomaszem Hildebrandtem, Anną Boderek-Pocheć, można było porozmawiać również z innymi tczewskimi literatami: Wojciechem Jurojciem, Piotrem Bolcem, Zofią Daniel oraz Karoliną Sudoł. Podczas imprezy występował zespół "Passionatka", a w czytelni muzycznej grupa "Psy Pustyni" opowiadała o swoich inspiracjach muzycznych i dała krótki koncert unplugged. Tego wieczoru Ewelina Ewertowska z Fundacji Metropolia Dzieci wręczyła nagrody dla najwytrwalszych czytelników, uczestników programu "Z książką na start", a Adam Urban Wiceprezydent Tczewa ? laureatom konkursu plastycznego "Portret pani Wisły".

Odwiedzający Sekcję Historii Miasta Tczewa mogli zapoznać się m.in. z informacjami dotyczącymi znalezisk z okresu tzw. wpływów rzymskich na terenie Kociewia. W jednej z sal przygotowano piękną wystawę pt. "Miłość romantyczna i miłość grzeszna w Starożytnym Rzymie". Zwieńczeniem i zarazem główną atrakcją wieczoru było czytanie reżyserowane "Sztuki kochania" Owidiusza ? poematu miłosnego sprzed 2000 lat. Wykonali je aktorzy z Krakowa i Warszawy, członkowie Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury, w skład którego wchodzą aktorzy znani m.in. ze Studia Accantus. Tego wieczoru w Tczewie gościli: Adrian Wiśniewski (reżyser spektaklu), Anna Bugajska, Natalia Piotrowska, Kamil Dominiak i Borys Kozielski ? mówi Krzysztof Korda, dyrektor biblioteki. Pogoda dopisała, dopisała również frekwencja. Tczewską instytucję kultury podczas Nocy Bibliotek odwiedziło ponad 400 osób. Każdy z elementów przedsięwzięcia cieszył się dużym zainteresowaniem.

Impreza odbyła się w ramach Czytelniczego Ekspresu. Jest to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie realizowany w 2017 roku, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
(informacja i zdjęcia: MBP Tczew)

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kolejne numery wydań Kociewskiego Magazyny Regionalnego (66 - 67), które nie są już dostępne w sprzedaży, można teraz przeglądać on-line!

23 Lis 2017
15:00 -