Gra Miejska Czytelniczym Ekspresem po Śródziemiu

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza wszystkich miłośników tajemniczego świata jaskiń, jak również tych, którzy chcieliby poznać skalne krainy, we wtorek 23 maja na godz. 17.30 (gmach Biblioteki Głównej), na spotkanie z grotołazem Tomaszem Grabanem i jego książką pt. "Zamknięty świat. Ukryte piękno Jury".

Do tczewskiej książnicy nasz gość przyjedzie w wagonie "Przygoda" ciągniętym przez "Czytelniczy Ekspres". Wszyscy, którzy odwiedzą naszą biblioteczną stacyjkę będą mogli poznać zawarte w książce wspomnienia, anegdoty, a także niezwykłe fotografie z niezapomnianych wędrówek po jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Nie zabraknie również nie pozbawionej humoru opowieści autora o pasji poznawania świata, który na co dzień ukrywa się przed nami w szczelinach skalnych, grotach. Świata, który każdy z nas będzie mógł poznać odwiedzając tczewską książnicę. Serdecznie zapraszamy. Wstęp bezpłatny.

Czytelniczy Ekspres to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytelniczy Ekspres

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kolejne numery wydań Kociewskiego Magazyny Regionalnego (66 - 67), które nie są już dostępne w sprzedaży, można teraz przeglądać on-line!

Lipiec 2017