Metropolitalna Karta do Kultury

W Miejskiej Bibliotece Publicznej ruszyła akcja "Bilet po książkę. Do wszystkich szkół podstawowych w naszym mieście dotarli pracownicy Biblioteki, którzy rozdali uczniom bilety. Akcja skierowana jest do wszystkich dzieci, szczególnie do tych, którzy do Biblioteki jeszcze nie należą.

Zabawa w zbieranie pieczątek na biletach ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci w tej grupie wiekowej. Dodatkową atrakcją będą dyplomy "Czytelniczego ekspresu" oraz nagrody dla dzieci, które przeczytają najwięcej książek w terminie od marca do października.

Jednocześnie od marca 2017 roku, w Filii nr 1 odbierać można "Bilet po książkę", upoważniający do udziału w akcji czytelniczej skierowanej do dorosłych. Zadaniem uczestników jest zebranie ośmiu pieczątek w zamian za realizację ośmiu wyzwań literackich, związanych tematycznie z czterema hasłami głównymi: przygodą, poradami, fantastyką oraz kryminałem. W obrębie każdego hasła przewodniego mieszczą się dwa tematy, mające zainspirować czytelnika i skłonić go do wyboru książki po którą, ze względu na swoje czytelnicze upodobania, nie sięgnąłby samodzielnie. O wyborze książki decyduje to, co znajduje się na okładce, jej kolorystyka bądź słowa zawarte w tytule. W kwietniu, w związku z promowaniem szeroko rozumianej tematyki przygodowej, na uczestników akcji czeka wyzwanie pierwsze, czyli CIEPŁO i wszystko to, co z ciepłem się kojarzy, czyli konkretne słowa, egzotyczne zakątki, zestawienia barw bądź ilustracje okładkowe w wydaniu wakacyjnym. Osoby, które w terminie od kwietnia do października zbiorą komplet pieczątek wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Gorąco zachęcamy wszystkich miłośników książek do wyruszenia w niezapomnianą podróż Czytelniczym Ekspresem.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Projekt Z książką na start
Logo GPEC
Program Academica
Logo Gamma
Logo Larix

Kolejne numery wydań Kociewskiego Magazyny Regionalnego (66 - 67), które nie są już dostępne w sprzedaży, można teraz przeglądać on-line!

Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
20 Mar 2018
17:00 -
Spotkanie tczewskich poetów
Biuletyn Informacji Publicznej