Fot. wjurojc.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza na promocję książki Wojciecha Jurojcia pt. "Gdzie raki zimują. Spotkania w Azji", która odbędzie się w dniu 25 kwietnia (wtorek) o godz. 17.30 i zainauguruje cykl spotkań o tematyce podróżniczej, w ramach projektu "Czytelniczy ekspres".

Autor, rodowity Tczewianin, jako główny cel swoich dotychczasowych podróży, upodobał sobie Wietnam i Kambodżę. Kraje te stały się głównym tematem jego premierowej książki. Jednakże Wojciech Jurojć w swej publikacji nie skupia się jedynie na samym przebiegu podróży, lecz jednocześnie motywuje potencjalnych czytelników, by ruszyć w wojaże, zachęcając do zwiedzania opisanych części świata. Pokazuje jak nie wiele trzeba by spełnić swoje podróżnicze marzenia.

Od autora:
"Książka Gdzie Raki Zimują. Spotkania w Azji jest zapisem moich doświadczeń, refleksji, spostrzeżeń, przygód i najcenniejszych lekcji, jakie otrzymałem w podróży na przestrzeni ostatnich siedmiu lat.
Są to historie o niezwykłych ludziach. Każda z nich opowiada o jednym bohaterze oraz kraju, w którym go spotkałem. Te wyjątkowe spotkania w przeróżnych zakątkach globu zostały spisane za namową moich przyjaciół ? po to, byście mogli czerpać z nich pełnymi garściami i na koniec końców wyruszyć we własną świadomą podróż życia."

W trakcie spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie 30,00 zł.

Czytelniczy Ekspres to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo Larix

Archiwum Kociewskiego Magazyny Regionalnego już jest dostępne on-line!

Maj 2018
26 Maj 2018
Dzień Komunalnika
30 Maj 2018