Metropolitalna Karta do Kultury

W ubiegły piątek (24 marca) Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie gościła autorów przewodnika "Archeologiczne zabytki Pomorza": Piotra Kalkę i Jarosława Ellwarta.

Prezentowany na spotkaniu przewodnik stanowi nowe spojrzenie na zabytki archeologiczne z terenu Pomorza, szczególnie w zakresie ukazania ich dostępności.

Dzięki fachowej wiedzy archeologa Piotra Kalki oraz bezpośredniemu dotarciu przez obydwu autorów do opisanych w publikacji miejsc czytelnik otrzymuje niezbędne informacje o prezentowanych zabytkach "w pigułce".

Zamieszczone dane umożliwią potencjalnemu czytelnikowi-badaczowi zlokalizowanie opisywanych zabytków w terenie. Gwarantują, iż na miejscu napotkamy rzeczywiście to, co spodziewaliśmy się zobaczyć. Ponadto, podobnie jak w tradycyjnych tego typu wydawnictwach znajdziemy opisy epok, z których pochodzą odkrycia opisane w publikacjach oraz podstawowe terminy archeologiczne i dzieje pomorskiej archeologii.

Warto, w trakcie wiosennych wędrówek do których coraz bardziej nastraja pogoda odwiedzić okolice Tczewa, by poznać otaczające nas zabytki archeologiczne, których jak pokazała opisywana publikacja wcale nie trzeba szukać pod ziemią, czy przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Zachęcamy zatem do lektury książki. Wkrótce będzie ona również dostępna do wypożyczenia na filiach Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Projekt Z książką na start
Logo GPEC
Program Academica
Logo Gamma
Logo Larix

Kolejne numery wydań Kociewskiego Magazyny Regionalnego (66 - 67), które nie są już dostępne w sprzedaży, można teraz przeglądać on-line!

Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Brak wydarzeń
Biuletyn Informacji Publicznej