Metropolitalna Karta do Kultury

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w związku z obchodami Światowego Dnia Kociewia odbyła się promocja wydawnictw kociewskich.

Wspomniano osobę niezwykle zasłużoną dla Kociewia - zmarłego dwa lata temu - Jana Ejankowskiego. Był on bez wątpienia prekursorem edukacji regionalnej na Kociewiu. To on zainicjował działalność oddziału Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie, a założony i kierowany przez niego zespół ?Piaseckie Kociewiaki? wpisał się w życie kulturalne naszego regionu. Jan Ejankowski napisał książki i artykuły o Kociewiu i jego historii. Wyróżniony został m.in. Chwalbą Grzymisława, Kociewskim Piórem, Pierścieniem Mechtyldy.

- Okazją do przybliżenia tej postaci jest książka Jan Ejankowski (1929-2015) Pro memoria, którą 10 lutego przedstawi tczewianom jej redaktor - prof. Józef Borzyszkowski. Drugą promowaną tego dnia publikacją będzie 10. numer Tek Kociewskich - czasopisma wydawanego od 2007 roku przez Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie. Warto zaznaczyć, że promowane publikacje uzupełnią nasz bogaty zbiór regionalny, do korzystania z którego zachęcam - mówi Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

W trakcie spotkania można było otrzymać bezpłatny egzemplarz "Tek Kociewskich" oraz nabyć rzeczoną książkę autorstwa profesora Józefa Borzyszkowskiego w promocyjnej cenie 30 złotych.

Źródło tekstu i zdjęć: tcz.pl

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo Larix

Kolejne numery wydań Kociewskiego Magazyny Regionalnego (66 - 67), które nie są już dostępne w sprzedaży, można teraz przeglądać on-line!